Batman Organize Sanayi Bölgesi Fiber altyapı, OSOS ve Kamera Projesi

02 Kasım 2015

Batman Organize Sanayi Bölgesi : 1991 yılında yatırım programına alınan Batman Organize Sanayi Bölgesi 1628 dönüm
üzerine kurulmuştur.2002 yılında bölgemizde 1 tek un fabrikası varken şu anda 80 sanayiciye arsa tahsisi yapılmıştır.


I., II., III., ve IV. Etapların altyapısı tamamlanmıştır. Ayrıca, Bölgemizde bulunan yatırımcılara ucuz ve kesintisiz elektrik verebilmek için TEİAŞ 2 nolu trafo merkezinden müstakil enerji nakil hattı yapım işi bitmiş ve RMS-A doğalgaz istasyonu kurularak yatırımcıların doğalgaz ihtiyacı karşılanmıştır. 

Organize Sanayi Bölgesinde üretimde olan 56 işletmede toplam 2500 işçi istihdam edilmektedir. İnşaat ve proje aşamasında olan 24 işletmenin üretime başlamasıyla 5000’den fazla işçinin istihdam edileceği öngörülmektedir.

Projenin Amacı : Batman Organize sanayide OSOS ile ( uzaktan sayaç okuma sistemi ) elektrik,su,doğalgaz sayaçlarının merkezden okunması, tüm fabrikalara fiber altyapının kurulması, IP kamera sistemi kurularak çevre güvenliğinin sağlanması.

Gerçekleştirilen Çözüm : Yaklaşık 24.000 mt fiber kablo ile tüm fabrikalara ulaşıldı , endüstriyrel swichler kullanıldı. Sayaçların uzaktan okunması gerçekleştirildi , PTZ ve sabit IP kameralar ile Batman Organize sanayiin güvenliği sağlandı.

İlkem Teknoloji Blog

Bilgisayar, yazılım, otomasyon, güvenlik sistemleri alanında çözüm ortaklarımız ve yazarlarımızın da güçlü kalemleriyle renklenen İlkem Teknoloji bloğunu ziyaret ettiniz mi?