İlkem teknoloji

İlkem Teknoloji, bilişim sektöründe faaliyet göstermek üzere 1996 yılında “Çankaya Bilgi İşlem “ adı ile kuruldu. Dünyada en fazla değişim gösteren sektör olan IT sektöründeki gelişmelere paralel olarak kendini hep yeniledi, büyüdü ve kurumsallaşarak bugünlere geldi.

2000 yılında İlkem markasının patentini alarak İlkem Bilgisayar San.Tic.Ltd. Şti , ünvanı ile hizmet vermeye başladı.

2016 yılında perakende satışı kaldırıp aynı zamanda ünvan değişikliğine giderek İlkem Teknoloji San.Tic.Ltd. Şti adını aldı.

Şirket yönetimi gelişen teknolojilere bağlı olarak IT, yazılım, güvenlik, zayıf akım olmak üzere 4 ana kategoriye ayrılıp bölgesel olarak faaliyet göstermeye devam etti.

Şirketimiz, 2002 yılından beri TSE (Hizmet Yeterlilik Belgesi) ISO 9001-2000 Kalite Yönetim Belgesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı onaylı BİLKOD belgesi standartlarında hizmet vermektedir. İlkem Teknoloji, kısa sürede bilgisayar satış yanında yazılım, otomasyon sistemleri, güvenlik sistemlerinde de çözüm üreten bir proje firması oldu.

İlkem Teknoloji Bilsam HBYS ( Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri) otomasyon projesi ile Batman ve çevre illerinde birçok hastaneye otomasyon sistemleri kurdu.

İnternet Filtreleme , Web ticari muhasebe programı ve Firewall ürünlerinin satışında Malatya, Elazığ, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır, Bingöl, Mardin, Siirt illerini kapsayan bölge müdürlüğü olarak faaliyet gösterdi.

BDH- PROBİL firması ile iş ortaklığı yaparak Batman, Siirt, Şırnak illerinde bulunan Yapı Kredi,Garanti,Şeker,Deniz bankaları ile Turkcell, Avea, JTI, Türk Telekom, Burger King lokasyonlarına yerinde 7/24 servis hizmeti verdi.

2011 yılında IBM -SERİ firması ile iş ortaklığına giderek 7/24 servis hizmeti verdi. 2011 yılında Microsoft ile Partnerlik anlaşması imzalayarak İstanbul, Kayseri, Yozgat, Kastamonu, Kars, Ağrı, Bitlis, Mardin, Diyarbakır Şanlıurfa , Adıyaman’da Microsoft ile ile yazılım projelerini tamamladı. Aynı zamanda bu illerde bayi toplantıları ve eğitimler düzenledi.

2012 yılında Yunus Çankaya, şirketin yönetimine geçerek genel müdür oldu.

2012 yılında HP ile partnerlik anlaşması imzalayan şirketimiz, kısa süre içinde Muş, Van, Bitlis, Şanlıurfa illerinde Hp desteği ile büyük network,server, storage projelerini başarı ile tamamladı.

Bilişim sektöründe başarıların adresi olan şirketimiz Hp’nin Türkiye geneli yaptığı " Projeler yarışıyor " yarışmasında birinci gelerek ödülü Batman’a taşıdı.

2013 yılında Hp ile beraber proje üreterek üniversitelerde ve çeşitli eğitim salonlarında network, sunucu eğitimleri verdi.

2012 yılında okullarda kullanılan akıllı tahta satışlarında Türkiye üçüncüsü oldu. 2013 yılında Microsoft’tan başarı ödülü aldı.

2015 yılında güvenlik sektöründe hizmet vermeye başladı. Özellikle road blocker, mantar bariyer ürünlerinde Türkiye’nin en başarılı üreticisi olan ve onlarca ülkeye ihracat yapan Arma Kontrol’ün bölgede tek yetkili satıcı ve servis noktası oldu. Güvenlik alanında kısa sürede bölgede birçok projeyi başarı ile bitirdi.

2016 yılında iştirak firması ile DMO ( Devlet Malzeme Ofisi ) tedarikçi firması oldu.

2016, 2017 yıllarında Siirt Emniyet, Batman Emniyet, Bitlis Emniyet, Iğdır Emniyet , Viranşehir Kaymakamlık, Diyarbakır Emniyet olmak üzere büyük çaplı güvenlik projelerini başarı ile tamamladı.

Mühendis ve çoğu teknik personelden oluşan 14 kişilik ekip ile kurumsal projelerde hizmete devam etmektedir. Aynı zamanda üniversiteler, sağlık kuruluşları ,eğitim kurumları ile sözleşmeli 7 /24 servis desteği hizmeti vermektedir

İlkem Teknoloji Blog

Bilgisayar, yazılım, otomasyon, güvenlik sistemleri alanında çözüm ortaklarımız ve yazarlarımızın da güçlü kalemleriyle renklenen İlkem Teknoloji bloğunu ziyaret ettiniz mi?