İlkem Yazılım

Şirket ihtiyaçları doğrultusunda özel yazılım hizmeti sunmanın yanı sıra geliştirdiğimiz Windows form yazılımları ve ASP.Net gibi web uygulamalarıyla sektörde kaliteli işler gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. İhtiyacınız olan sektöre özgü, kaliteli, hızlı ve entegre bir özel yazılıma kısa sürede en uygun fiyat koşullarıyla sahip olmak ister misiniz? Kaliteli yazılım deneyimi, minimum maliyet ve 7/24 destek sağlayan hizmetimizle hem güçlü bir partneriniz, hem de daima çözüm odaklı stratejiler geliştiren bir iş ortağınız oluyoruz.

İlkem Yazılım Çözümler

Teknoloji her geçen gün insanlara bir noktadan ekipmanlarını yönetme kolaylığı sunmaktadır. Dolayısıyla Osos uzaktan sayaç okuma sistemlerine olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. İlkem Bilgisayar, organize sanayi bölgeleri, kampüs alanları, sitelerde elektrik, su, doğalgaz sayaçlarının uzaktan okunma, kesme işlemleri için kablolu ve kablosuz güçlü altyapı çözümleri sunmaktadır.

İlkem Bilgisayar, EPDK’nın yayımlamış olduğu OSOS (Otomatik Sayaç Okuma Sistemi)’ne uygun sayaçların asg
ari teknik özelliklere uygun OSOS sistemleri kurmaktadır. EPDK’nın belirlediği kriterlere göre OSOS kurmak yasal bir zorunluluk gereğidir, fakat yakın bir zamanda OSOS’un tüm abonelere uygulanabileceği de bir gerçektir.

Çözümlerimizde Sayaç İmalatçı veya ithalatçıları özellikle monofaze sayaçlarda da dahil olmak üzere RS 232 veya R
S 485 haberleşme portu ve sayaca gömülü GPRS, PLC ve RF modem seçenekli sayaçları kullanmaktayız. Sayaçların uzaktan modem aracılığı ile okunması dağıtım şirketlerine verimlilik ve denetim konusunda büyük avantajlar sağlamaktadır.


Bir taraftan enerji aldıkları noktalardaki sayaç okuma saatinde tüm satış noktalarındaki sayaçları da okuyabileceklerinden dolayı kayıp/kaçak takibini yapabilecekleri gibi, diğer taraftan sayaçlara müdahaleleri de mesaj yolu ile dağıtım şirketi sistemine ileterek tam denetim sağlayabilmektedir.

İlkem Yazılım Referanslarımız

Daha Fazla Referans Gör