İlkem Enerji

İlkem Enerji anahtar teslim güneş enerjisi sistemlerinde, projelerin tasarımından hayata geçirilmesine kadar bütün aşamalarında faaliyet göstermektedir. Fotovoltaik sistem ve enerji verimliliği konularına odaklanmış, danışmanlık, planlama, mühendislik, uygulama ile işletme ve bakım alanlarında hizmet vermekteyiz.

Yüksek standartlar çerçevesinde sürdürülebilir bir gelecek ve yenilenebilir enerji için hem yatırımcılarına hem de iş dünyasına güneş çözümleri sunmaktadır. EPC Management (Kurulum Denetleme) hizmeti ile firmaların ve yatırımcıların daha rekabetçi olmasına destek vermektedir. Enerji Üretim Araştırmaları Ulusal Enstitüsü’ne göre ülkemizin ortalama güneş alma süresi günde 7.2 saat ve yılda 2,640 saat ile Türkiye kusursuz ışıma değerleri sunarken, Avrupa’nın birçok bölgesinden daha fazla, yılda yaklaşık 380 milyon kilowatt/saat güneş enerjisi üretme imkanına sahiptir.

İlkem Enerji Çözümler

Rüzgâr Enerjisi SistemleriRüzgâr enerjisi, rüzgârı oluşturan hava akımının sahip olduğu hareket (kinetik) enerjisidir. Rüzgârdaki hareket enerjisini önce mekanik enerjiye daha sonra elektrik enerjisine dönüştüren sistemdir. Rüzgâr enerjisinin doğaya bir zararı olmadığı gibi temiz ve sonsuz bir enerji kaynağıdır.

İlkem Enerji Referanslarımız

Daha Fazla Referans Gör