İlkem Aidata

Türkiye'de Bilgi Teknolojileri sektörünün öncülerinden olan Aidata markalı bilgisayarlar, 1986 yılında Boğaziçi Bilgisayar bünyesinde üretilmeye başlandı.

      Kurulduğu günden bu yana, yeni teknolojilerin öncüsü ve uygulayıcısı olarak sektöre ivme kazandıran Aidata, Türkiye'nin ilk yerli PC markası olmasının yanı sıra, IT sektöründe zincir mağazacılık uygulamasını da ilk başlatan firmadır. 2000 yılına kadar Boğaziçi Bilgisayar bünyesinde hizmet veren Aidata, sektördeki yapısal değişikliklerle birlikte, bilgisayar üretimine hız vermek için özerk bir yapı kazandı.
2005 yılının başında üretim kapasitesini 5 kat arttıran şirketimiz, unvanını " Aidata Bilgisayar Sistemleri Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi" olarak değiştirdi. 2006 yılında yeni yapılan modern binasına taşınan Aidata Bilgisayar Sistemleri A.Ş., 2009 Yılının sonundan itibaren unvanını “Kaynak Bilişim Kurumsal A.Ş.”, 2016 yılında ise "Aidata Bilişim Kurumsal A.Ş." olarak değiştirip, Kurumsal çözüm firması haline gelmiş bulunmaktadır. Aidata Bilişim Kurumsal A.Ş.’ nin satış kanalları arasında; Devlet İhaleleri, Devlet Malzeme Ofisi, Özel Sektör projeleri, Bayi Kanalı Satışı bulunmaktadır.

Aidata Bilişim Aidata markalı Masaüstü Bilgisayar ve Dizüstü Bilgisayarların yanında, Sektörel bazlı yazılım ve donanım çözümleri, Network projeleri, Güvenlik uygulamaları, Server ve Storage çözümleri, Lisanslama hizmetleri, Sanallaştırma projeleri, Danışmanlık hizmetleri gibi alanlarda İş Ortaklığı yaptığı markalarla anahtar teslim projeler üretmektedir. Sahibi olduğu TSE, ISO 9001:2008 gibi belgeler ve Türkiye’ nin 7 coğrafi bölgesini kapsayan TSE belgeli Bölge müdürlükleri ile ilk günden bu yana, satış sırasında ve sonrasında, her an, her yerde sizinle olmaktan vazgeçmiyor.

İlkem Teknoloji Blog

Bilgisayar, yazılım, otomasyon, güvenlik sistemleri alanında çözüm ortaklarımız ve yazarlarımızın da güçlü kalemleriyle renklenen İlkem Teknoloji bloğunu ziyaret ettiniz mi?